Menu

SEO Ve Tasarım Anlayışı

  Son zamanların popüler web siteleri dahi ilk anından itibaren oldukça fazla tasarıma sahip olduklarına tanıklık etmişizdir. Bu tasarımlar yüzeysel yani kalıcı bir tasarım değişikliği olmazsa dahi değişime uğrasa, kullanıcı dostu bir internet sitesi haline getirmeyi hedeflemişlerdir. Öncelikle bu işlere yeni başlayan arkadaşlarımıza tasarımlarınızı ziyaretçi çekecek ve özgünlüğünü ortaya koyan bir platform kullanın. Sizlerde tasarımlarınız da hafif oynamalar yaparak, takipçilerinize kişiliğinizin farklı ve eğlenceli olduğunu yansıtın.
  Zevkinize göre tasarımdan öte, kullanıcıların daha rahat gezebilmesi ve daha çok sayfanızda gezmesi için farklı ve göz yormayan tasarımlar tercih ediniz. Aynı zamanda diğer rakiplerinize göre daha profesyonel ve kullanışlı bir temayla rakiplerinizin önüne hızla geçebilirsiniz. Seo uyumu ve kod hatalarının olup olmadığını göz önüne alınız. Sizlere özel bir tasarım hazırlanıyorsa bu kod hatalarından yani W3 hatalarının olmamasını önemle belirtiniz. Şablonlarınızda bulunan bu kod hataları sitenizin belkide düzenini bozacaktır. Bu sayede arama motorları tarafından spamlanmış olabilirsiniz. Yani rakiplerinizi geçmenin imkansız olduğunu ve her zaman daha alt sıralamalara düşmüş olacaksınız. Eğer blog veya kendinizi öne çıkaran bir siteye sahipseniz, yazılarınızı öne çıkaracak ve yazıların okunmasında bir problem yaşat
mayacak tasarımları tercih ediniz. 

Tasarım Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:
 • Rakiplerinize karşı farkındalık yaratacak tamamen size ait lisanslı özgün temaya sahip olun.
 • Sitenizin kategorisine ve içerik uygunluğuna dikkat ediniz.
 • Göz yormayan ve kullanıcıların ilgisini çekecek bir tasarım olması ve kişiliğinizi tamamen yansıtacak ögelere yer veriniz.
 • Kurumsal bir firma olarak hizmet verecekseniz, ana menü üzerinde iletişim,adres,ulaşım bilgilerinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bu tavsiyeleri dikkate alarak ziyaretçi ve trafik akışınız profesyonel anlamda artacaktır.
  Firmanızın marka imajını yaratmak için tüm tavsiyelerimi dikkate alarak, prestij ve markasal olarak, rakiplerinizden bir adım daha öndesiniz demektir. Aynı zamanda faaliyet gösterdiğiniz alana göre bilgilendirici yazıların olması, müşterilerinize daha çok güvenini kazanacaksınız. Seo ve web tasarım konusunda bizleri arayabilir ve sizlere yardımcı olabilir. Hatta projelerinizde ortaklık söz konusudur. Webmaster blogu olarak, hizmetlerimizi sorabilir ve sizlere elimizden geldiği kadar yardımcı olabiliriz.

Müşteri Danışmanı Ve SEO Uzmanı 
---------------------------------------------
Hakan Solmaz
(+90) 541 865 79 22 
( 8:00 - 19:00 )
Paylaş

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Marques

Yazar

Göz At

6 yorum:

 1. sitelerin seo uyumlu tasarıma sahip olması lazım anladığım kadarı ile

  YanıtlaSil
 2. seo konusunda öğrenmem gerken çok şey var bir yerden başlamalıyım

  YanıtlaSil
 3. Artık tasarımın da önemli bir faktör olduğunu biliyoruz.Google sürekli güncelleniyor.Makaleniz için teşekkurler cok guzel yazmışsınız

  YanıtlaSil
 4. Sitenizi beğenerek takip ediyorum. Sürekli güncel bilgiler paylaşılmakta. Üstelik bu bilgilerde boş bilgiler değil. Hepsi gündelik hayatta işimize yarar bilgiler. Umarım bu güncelliğinizi asla kaybetmezsiniz ve birçok makalenizde bizlere ışık tutarsanız. Bu yazıda diğer yazılar kadar bilgi verici ve kalite kokuyor.

  YanıtlaSil