Menu

Sosyal Medya ile Sitenizi Ucusa Hazırlayın!

  Merhaba değerli webmaster blogu takipçileri. Günümüzde sosyal medya ağları kullanımının büyük ölçüde arttığı, son araştırmalara göre gözle görülür bir biçimde görülüyor. Web 2.0'ın kullanıcı hizmetine sunulmasından dolayı sosyal ağlar büyük ölçüde önem görmeye başladı. Bu artışın ardı arkası kesilmeyecek gibi duruyor. Bizim yapmamız gereken trende ayak uydurmak olacaktır bu adımda. Sosyal medya kullanımı artık ileri derecede bağımlılık yarattığından olsa gerek, bu alanda büyük ölçüde bir kullanıcı çokluğu görülmektedir. Kullanıcıların ortak bir alanda toplanmış olduğu bölmeden, sitenize ne kadar çok kullanıcı aktarabilirseniz o kadar karlı çıkacaksınız. Amacınız sitenizi en üst düzeye taşımak olduğu için bu makale sizlere adeta sosyal medya ağlarından ziyaretçi akışınızı oluşturabilmenizi sağlayacaktır.

Sosyal medya ağları

Sosyal Medyadan Ziyaretçi Akısını Saglayın!

  Sosyal medya kullanımının büyük ölçüde artmış olduğundan haberdarsınız artık. Yapmanız gerekenin ne olduğu konusunda hem fikir olduğumuzu varsayıyorum. Bunun ne olduğunu merak edenler için ise açıklama yapmam gerekiyor.

Sosyal medya ile sitenizi ilişkilendirerek ziyaretçi akışını sağlayacaksınız.
   Siteyi sosyal ağlarla ilişkilendirmek önemlidir. Yeri gelecek reklamınızı, yeri gelecek güncel haberlerinizi ve yeri gelecek satış politikanızı yeni kullanıcılara bildireceksiniz. Yeni kullanıcılara hitap edeceğinizden tarzınızı en iyi şekilde onlara kanıtlamanız gerekiyor. Sosyal ağlarda paylaşım yaparak kendinizi kanıtlamanız gerekiyor. Her ne kadar uzman değilseniz bu konuda, yanınızda webmaster blogu olduğu sürece uzmanlardan eksik bir yanınız kalmayacaktır. Bir önceki cümlede fark ettiyseniz bilinç altınıza küçük bir mesaj gönderdim. Mesajda webmaster blogunun sizlere yardımcı olacağı ve bu blog hakkında güzel bir izlenim bıraktınız. Bütün reklamlar bilinç altı için hazırlanır. Benim yapmış olduğum sadece basit bir örnekti. Bilinç altınıza hükmetmek için milyon dolarlar harcanıyor. Sosyal medya ağlarında milyon dolarlar harcamanıza gerek yok. Sadece derin bir nefes alın ve kendinizi makalenin devamını okumak için hazırlayın. Aşağıda vereceğim listedeki maddeleri uygulamanız gerekiyor. Böylece sitenizi sosyal medya ağlarıyla ilişkilendirme konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

İlgi çekici olduğu kadar kısa bir slogan bulunuz.
 Sitenizi tanıtan tanıtım yazıları yazmaya başlayınız.
 Link kısaltma servisi kullanmanız gerekebilir. Kendinize bir link kısaltma servisi edinin.
 Sosyal medya ağlarını tek başınıza yönetmeniz zor olacaktır. Sosyal medya uzmanı bulmanız gerekebilir.
 Sık sık sosyal medya araçlarını kullanmanız gerekiyor.
 Güncel haberlerinizden tutun sitenizde yapmış olduğunuz yeniliklere kadar hepsini paylaşınız.
 Paylaşım konusunda çok sık yapmanız başlarda iyi olacaktır lakin belli bir süre zarfı içinde artık kullanıcılar rahatsız olmaya başlayabilir. O yüzden en önemli haberleri kullanıcılarla buluşturmaya gayret ediniz.

  Listede yer alan her madde önemlidir ve bunları uygulamak siz webmaster kişilerin yararına olacaktır. Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere esen kalın.

Paylaş

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Marques

Yazar

Göz At

4 yorum:

 1. Sosyal Medya hayatımızın vazgeçilmezlerimizden olmuştur bunu da kendi kanaatimize dönüştürmek gerekir. Bir blog sosyal medyaya önemini bildirimler yaparak belirtmek gerekir. Eğer sitemizde sosyal medya paylaşımda bulunursak emin olun her zaman bir tık daha öndesinizdir. Sosyal Medya sayesinde yeni takipçilerimiz ve ziyaretçi akışını sağlıyacağız. Bir blog sosyal medyasına önem verecektir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 2. Siteniz arama motorlarından ön sıralara çıkmasına kadar ki sürede sosyal medya sizi fazlasıyla destekleyecek ve moral bulmanızı sağlayacaktır. Yazılarınız 10, 100, derken binlere çok çabuk ulaşacaktır bu sayede. Özgün yazın ve sosyal medyaya yüklenin hızınıza hız katacaksınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil