Menu

SEO Çalısması Yaptırırken Paranızdan Olmayın!

  Merhaba. Arama motoru dostu bir site sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bazen tek hedefimiz olur arama motorlarında ilk sıralarda çıkmak. Hatta bazı sitelerin tek hedefi ilk sırada olmaktır. Aslında hedefte bir sıkıntı yok da, hedefe ulaşmakta büyük sıkıntı var. Hedefimiz büyük olduğundan olsa gerek, hedefe ulaşırken hedef ortadan kalkabiliyor. Evet evet yanlış duymadınız, hedefimizin ne olduğunu unutabiliyoruz. O kadar çok kaptırıyorlar ki kendilerini arama motorlarında ilk sırada olmak için hatalarına çözüm getirmeleri gerektiklerini unutabiliyorlar. Biz burada devreye giriyoruz, sizlerin hatalarına çözüm ortağı olmak için. Arama motorlarında önde gelen google, yahoo, bing ve yandex gibi şirketlerin farklı çalışma prensipleri vardır. Her arama motoruna farklı ayarlar yapmak gerekebiliyor. Optimizasyon yapmayı sadece backlink çalışması yapmak olarak algılayanlar olabiliyor. Yanlış bir düşünce olduğunu belirtmem gerek sanırım.

Backlink Çalışması SEO Optimizasyonu Değildir!

  Arama motoru optimizasyonu yapan firmalar sadece backlink çalışması yapmaz. Ha tabii ki yeni yetme firmalardan bu tarz çalışmalar yapanlar çıkabiliyor. Onlara da paranızı kaptırmamaya bakınız. Bakın yine yanlış okumadınız, paranızı kaptırmaktan bahsediyorum. SEO çalışması yapıyoruz diye sizden bir güzel para alıyorlar yaptıkları işleri de sadece programla yapıp sizlere güzel de bir rapor sunuyorlar. Raporlar da her nedense süslü püslü oluyor. Göz boyamak için yaptıkları buradan da belli. Bu tarz firmaların yahut kişilerin çalıştıkları müşteri sayısı da çok azdır yahut hiç yoktur.

Peki hocam, kimlere SEO çalışması yaptırmak için güvenebiliriz?
  Evet yine güzel bir soru ile karşınızdayım. Hedefinizin arama motorlarında ( google, bing, yandex, yahoo v.b ) ilk sırada çıkmanın olduğunu göz önüne getirelim. İlk sırada çıkmak için gerekli olan SEO çalışması, öyle basit bir çalışmayla meydana gelecek bir olay değildir. Arama motorlarına SEO yazarak ilk sayfada çıkan firmaları bir inceleyin. Özellikle raporlarına önem vermelisiniz. Nasıl bir çalışma yaptıkları önemli bu konuda. Ondan sonra webmaster forumlarında ki 10 TL'ye SEO çalışması yapıyorum diyenlere kulak verin bir de.

Arama Motoru Optimizasyonu


Aralarındaki farkı anlamanızda webmaster blogu tarafından yazılmış olan bu makale sizlere yardımcı olacaktır. 
Paylaş

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Marques

Yazar

Göz At

6 yorum:

 1. Bir işi yapıyorsanız 4 4 lük yapacaksanız.İnternet alemiyle haşır neşir iseniz ve bir siteniz varsa seo kuralları sizi hızlı adımlarla yükseltecektir. Sitenizin bu kıymetli makalesi için teşekkür ediyoruz.
  www.cesithaber.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 2. Gerçekten çok önemli bir konuyu yazmışsın. Günümüzde 10 TL'ye bile SEO çalışması yapacağım diyerek milletin parasını alıp giden insan çoğaldı. Bunlara inanmamak lazım. Yaptıracaksan biriktir paranı iyi bir firmaya yaptır :) Bu arada yeni teman hayırlı olsun

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 3. ben sitem için seo çalışması yapıyorum ama hiç kolay değil uzun süreli devamlı güncel ve devamlı özgün yazılar tutmak önemli http://benimmarifetlerim.net

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil