Menu

Görsel İçerik ile Sitenizi Canlandırın!

    Merhaba. Sade olduğu kadar da ilgi çekici temaya sahip kişilerin bunu nasıl yaptığını hiç düşündünüz mü? Ben size bu konuda yardımcı olayım. Belli bir marka değerini oluşturmuş popüler siteler tarafından kullanılan temaların sadeliği ön plana çıkıyor. Sade bir temanın ne farklar yarattığı konusunda hem fikir olmalıyız artık.

sade tema


Neden sade tema kullanmamız konusunda ise bir liste hazırladım.
• Tasarım sizi en iyi, kullanıcılara tanıtan araçtır. Tasarım bir araçtır arkadaşlar. Her ne kadar tabir pek kullanılmasa da artık webmaster blogundan sık sık duyacaksınız. Sitenizi pazarlamada en önemli araçtır.
• Tasarımda altın kural, renk uyumu. Sıkça yapılan hatalar arasına giren bu konuda büyük eksiklikler görülmektedir. Öyle bir renk uyumsuzluğunu yaşatıyorlar ki artık gına geldi arkadaşlar. Kullanıcılarına büyük bir eziyet yapmaktan başka hiç bir işe yaramıyor. Popülaritesini düşürmekle kalmayıp marka değerlerini de alt üst etmeyi başarabiliyorlar.
• Altın kural sade tema her zaman ön plandadır.
• Makale yazarken resim kullanmanız gerektiğini biliyorsunuz. Bu resimlerin çözünürlükleri çok yüksek olmalı yahut boyutları. Ana sayfada konu konu önizlemesi yapılan resimlerin boyutları ve çözünürlükleri gerçekten önemli bir yere sahip.
• Her görsel içerikte sitenizin adı veya adresi geçmelidir. Tabii ki görsel içerik size ait ise.
• Makale ile uyumlu görseller seçmeye özen gösteriniz. Bir webmaster makalesinde muz karikatürü göstersek nasıl olurdu acaba? veya yemek makalesinde seo panaroması göstersek nasıl olurdu? İçerik ile uyumlu görsel seçme konusunda hem fikiriz artık.

  Listelediğimiz konuları ele almalısınız. Maddelerde yer alan konuları kendi sitenize uygulamalısınız. Esen kalın.
Paylaş

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Marques

Yazar

Göz At

4 yorum:

 1. Bir blog yazarken en dikkat edeceğimiz şeylerden birisi. Görsel içerik insanı okumaya yönlendirir. İçerik zenginleşir, daha bir okunası olur, renk katar, ruh katar makaleye. Birde makaleden sonra site için önemlidir. Görsel içerikleri ne kadar sade tutarsak o kadar zenginleşir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 2. Büyüme ivmesi hızlandıracak bir makale ile karşı karşıyayız. İnsanlar sitenizde sayfanızda gezerken sıkılmayacaklar ve zaman harcıyacaklar ki yürüme ivmeniz koşmaya dönüşsün. Görsel canlılıkla aranandan ziyade farklı makaleler içinde merak uyandırabilir kişinin sitenizden memnun ayrılmasını salayabilirsiniz
  www.cesithaber.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil