Oyun Sektörü İncelemesi - Oyunlar.us

Sayın Marques - 20:08:00

  Merhaba değerli webmaster takipçilerim ve sitemizi ilk defa ziyaret edenler sizlere de kucak dolusu selamlarımı iletiyorum. Bilmeyenler için söylüyorum, blogumuzda her hafta bir sektörün lideri incelenmektedir. Bu haftaki talihliyi birazdan açıklayacağım lakin bu incelemeleri yaparken neleri göz önünde aldığımızdan bahsedelim. Tabii ki her hafta farklı bir sektör incelemesi yaptığımızdan dolayı belli bir sırası yoktur çünkü hafta içerisinde gözle görülür bir atlama ve sıçrayış sergileyen siteleri incelediğimizden dolayı her sektörde bu tarz çıkışlar olmuyor. Bu sebeple karışık bir şekilde sektör incelemesi yapılmaktadır. Sektör incelemesi yaparken dikkat ettiklerimizin listesini çıkartalım.

Oyun Sektörü İncelemesi - Oyunlar.us


1: Sektöründe lider siteler tercih edilir.
2: Gözle görülür şekilde lider olduğunu kullanıcılarına sezdirmeli.
3: Gerek tasarım gerekse de profesyonellik vasıflarına sahip üst düzey bir site olmalıdır.
4: Sosyal medya kullanımını en iyi şekilde sürdürmeli ve devamlı olması gerekmektedir.
5: Yapmış olduğumuz analizlerin sonuçları başarılı olmaktadır.
6: Seo kavramını sitesine en iyi şekilde uygulayanlar önceliklidir.
7: Görsellik ve hitap vasıflarından üst düzeye sahip olmalıdırlar.
8: İnceleme için yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmez. Sadece yukarıdaki listelere uyan siteler her hafta bir tane olmak üzere incelenme makalesinde yer alabilmektedir.

Yukarıda yer alan sekiz maddelik listenin son maddesinde yer alan bilgilendirme mesajımıza lütfen dikkat ediniz. İncelenme için başvuru yapan siteler kesinlikle reddedilmektedir.

Oyun Sektörünün Zirvesinde Kalmakta Kararlılar!


  Bu haftaki incelememiz için " en güzel oyunlar " sitesini seçtik. Oyun sektöründeki liderlik koltuğuna oturmaları bundan çok kısa zaman önceydi lakin o koltuğu bırakmak istedikleri çalışmalarından belli oluyor. Bu siteyi seçmemizin can alıcı maddelerini listeledik.

Gerek tasarımı gerek profesyonelliği açısından rakiplerine taş çıkartıyorlar.
 Basit ama ilgi çekici olan logosuyla ziyaretçilerini karşılamakla kalmayıp, tasarımıyla da kullanıcının sitede uzun süre vakit geçirip oyun oynamasını sağlıyorlar.
 Yaptığımız analizler sonucunda en güçlü olduğu kategorileri belirledik. Bu kategorilerden bir tanesi; " pou ". Oyun sektörüyle uğraşanlar bilir. Bir kategoride yoğunlaşmak o kadar zahmetli ve ulaşılması imkansız derecesine yakın bir iştir ki, bir çok site sahibi sadece oyun kelimesine yönelik çalışmalar yaparlar. Kategori üzerine yoğunlaşan ender sitelerden birisi olmasıyla ciddi anlamda biz webmaster kişileri memnun ettiler. Pou adlı oyun son zamanlarda en çok oynanan oyunlar listesinde yer almaktadır. Böyle trend bir oyunun kategorisinde yarışmak zor iştir ama onlar bu işin üstesinden gelmektedirler. Bir diğer kategori ise; " gta oyna ". Güçlü oldukları gta oyna kategorisi ise diğer kategoriden daha zordur. Bu kategorideki rakipleri azımsanamayacak derecede büyük çaplı çalışan firmalardır. Bu noktada devreye onlar giriyor. Yine başarmışlar kategorilerinde lider olmayı. Bir oyun sitesi sadece oyun kelimesine odaklanır ise işi kaybeder. Bu tarz kategori kategori çalışmalar yaparak zirvede kalabilirler, oyun sektörü incelemesi yaptığımız site gibi.


İyi çalışmalar.

 • Paylaş:
Diğer Yazılar

4 yorum

 1. Sektör inceleme analizleri yapmanız çok iyi olmuş, forumlarda sıkça karşılaşılan sorunlara cevap niteliğinde olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mert bey yorumunuz için teşekkür ederim. Ayriyetten yorumunuza katıldığımı da bilmenizi isterim.
   İyi çalışmalar.

   Sil
 2. Birşey Sormak İstiyorum Pingleme Web sitemizi İyi Yöndemi Kötü Yöndemi Etkiler

  YanıtlaSil
 3. Bu oyunları yapanlara çok teşekkür ediyorum. Sayelerinde çocuklar biraz rahat duruyor:)

  YanıtlaSil