Yapılan Webmaster Blogu Değişiklikleri

Sayın Marques - 20:54:00

  Merhabalar değerli takipçilerim ve yeni ziyaretçiler sizlere de merhaba. Yenilik herkesin hakkıdır ve tarzınızı ziyaretçiye yedirmek için yavaş yavaş yenilikler yapmak gerekiyor. Ben de bu trende uyarak bir kaç yenilik yaptım. Çok göze çarpan yenilikleri yapmadığım için çoğunuz fark etmediniz bile. Amaç burada bu zaten. Büyük platformlar bile zamanla yapar yeniliklerini. Ziyaretçinin tepkisini ölçtükten sonra ya vazgeçer ya da devam ederler. Yaptığım değişiklikleri maddeler halinde sıralayacağım. Eğer yenilik yapma düşüncesindeyseniz bu maddeleri sitenize uygulayabilirsiniz arkadaşlar. Maddelere bir göz atalım mı ne dersiniz?

SEO
Google Fontları ile Başlıkların Yazı Tipleri Değiştirildi.
 Blogun Başlığı ( Title ) Değiştirildi.
 Footer Bölümü Düzenlendi.
 Footer Bölümüne Sosyal Medya İkonları Eklendi.
 Site Açılış Hızı Hızlandırıldı.
 Reklam Alanları Eklendi.
 Gereksiz Kodlar Temizlendi.

Yapılacaklar Listesi;

 Makale ( Post ) kısmı genişletilip tema ortaya getirelecek.
 Link Çıkışı Temizlenecek. ( Ücretli Linkler Hariç. )
 W3-W2 Hataları Düzenlenecektir.

  Maddelere bakacak olursak blog için yapılması gerekenler zamanla yapılacaktır. Yapılacak listesindeki maddeleri, 1-2 ay gibi süre içerisinde sitemde uygulanmış hale getirilecektir. Aldığım yorumlar üzerine yazı bölümü dar. Bu bölüm genişletilecektir. Dar bir temanız var ise yazı bölümünü genişletmeyi ben de tavsiye ediyorum. Lakin kodlarla oynarken yedeklemeyi unutmayınız. Aksi taktirde temanız bozulabilir.

  Bir sitede dışarıya verilen linklerin önemi bilmediğiniz kadar önemlidir. Sitenizin nereye, ne şekilde dışarıya link verdiğine dikkat ediniz. Ücretli link satışı yapmıyorsanız, sitenizdeki link çıkışını sıfıra indirmeniz tavsiye edilir. Tertemiz link çıkışı olmayan bir sisteme kimler sahip olmak istemez ki?

  W3-W2 hataları bir çok sitede mevcuttur. Amaç gerçekten hatalı olan kodları bulup temizlemektedir. Buradan sizlere nasıl bulunacağını ileri ki dönemlerde makalelerimde anlatmayı planlıyorum. Bu hataları temizleyerek tertemiz kodlanmış bir tema elde edebilirsiniz.

Google Fontları Kullanım Önemi

  Google fontları kullanarak yazı tipini değiştirmemde ki amaç; Sadece siz değerli okurlarımı düşünerek yapılmış bir harekettir. Sistemi kullanıcı gözünden uzun zamandır inceliyordum. Sakince kodlarla oynayıp gerekli yerleri ayarlıyordum. Bir çok ziyaretçi bunun farkında olmayabilir lakin böylesi daha iyi kanımca. Hiç beklenmedik anda yapılan değişikliklerin olumsuz sonuçları genellikle büyük olabiliyor. İstisnalar hariç bu durumdan tabii. Google bünyesinde binlerce yazı tipi barındırıyor. Eğer siz de yazı tipinizden hoşnut değilseniz bu sistemi kullanarak dilediğiniz gibi yazı tiplerini deneyebilirsiniz ve en uygun olanı kullanmaya ücretsiz şekilde başlarsınız. Ben size google fonts öneriyorum. Cufon kodlarını kullanmayın, sitenin biraz geç açılmasına ve ziyaretçi kaybına yol açabiliyor. Benim gibi mecbur kalmadıkça kullanmamanız taraftarıyım. Webmaster Blogu olarak sizlere yapılan yenilikleri elimden geldiğince kısa şekilde sunmayı hedefledim. Siz de yapmış olduğunuz değişiklikleri okurlarınıza sunabilirsiniz. Böylece etkileşim içerisinde olup hedeflerinize bir adım daha yaklaşırsınız.İyi çalışmalar.

  • Paylaş:
Diğer Yazılar

2 yorum

  1. Çok güzel değişiklikler olmuş, site hızlanmış, renk kazanmış, başarılarının devamını dilerim...

    YanıtlaSil
  2. Yenilik iyidir hocam. Zaten takipçiler devamlı farklılık ister ve yenilikleri gözle ille de görmek isterler. Bu bizim ruhumuzda var sanırım. (:

    YanıtlaSil