Menu

Özelinizde Özenti Olmayın! #Karma!

  Merhaba değerli okurlarım ve sizlere de merhabalar yeni ziyaretçilerim. Adeta tek nefeste okuyabileceğiniz kapasitede yeni bir makale ile sizleri baş başa bırakmak istiyorum. Makalemin sizlere anlatacakları var sanırım. En azından ben öyle hissediyorum.

Fark ve Farkındalık Yaratın
Özelinizde Özenti Olmayın!

" Fark " ve " Farkındalık " Yaratın!


  Bir blogda olması gerekenler adı altında bir liste yapmaya kalksak herhalde en önemli maddelerden birisi farkı ve farkındalık olacaktır.
Nedir bu kavramlar?
Bizlere ne gibi etkisi olacaktır?

  Yukarıdaki soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir uçuşa hazır mısınız? Artık özgünlük ve güncellik kavramlarının yanı sıra ortaya çıkan bu yeni kavramları sık sık duyacaksınız. En azından bizim webmaster blogu adlı blogumuzda sıkça bahsi geçecektir. Sizlere bunun garantisini verebilirim. Sizler de merak ediyorsunuz değil mi? Düşünsenize... " Blog ve fark... ne gibi bağdaştırılabilir? Bu bağdaştırmanın amacı ne? Neden artık revaşta?... " gibi soruları beyninize sorduğunuzu varsayarak aklınızda oluşan fikirlerin doğruluk payının gerçekçiliğine bir göz atalım mı? Tabii makale bitiminde. İsterseniz yukarıdaki maddeler halinde yazılmış soruları cevaplandıralım.

Nedir Bu Kavramlar?


  Blog dünyasına yeni adım atmış olmasına rağmen ilk defa bu blogdan duyuyorsunuz. Evet ilk defa webmaster blogundan okumanın verdiği haz ile okumaya devam ediyorsunuz. Blogların amacı ilk çıktıkları yani revaşta oldukları dönemde, okunmak olarak belirlenmişti. Sadece okunmak. Yazılar herkese aitti. Bir kişi yazıp o yazıyı binlerce blogda göremiyordunuz. Ta ki şuana kadar. Çöplük dünyasının karmaşasına hoşgeldiniz. Bizler bu dünyayı temizlemeye çalışan blog yazarlarıyız. Ya sizler? Çöplüğe dönmesinde rol oynayanlar mı? Yoksa temizlemeye çalışanlardan mısınız? Bu sorunun cevabı ne olursa olsun artık yeni bir kavşağa giriyoruz. Okurlarınız sizlerden sıkılmış olabilir. Artık yazılarınız eskisi kadar okunmuyor olabilir. Belki de hiç bir zaman istediğiniz başarıya ulaşamadınız. Sizler de bu işten sıkıldıysanız, bu makale ile hayat bulacağınızın garantisini verebilirim.

Webmaster Blogu - Backlink - SEO
Webmaster Blogu - Backlink - SEO

Fark


  Sektörünüzdeki liderlere göz atmanızı istiyorum. Nasıl bir tema ile ziyaretçi karşısına geldiklerinden tutun hitap şekillerine kadar. En ince ayrıntısını istemiyorum sadece göz gezdirmeniz yeterli olacaktır. Göz gezdirdikten sonra kendinize sadece şu soruyu sorun. " Neden lider? " Cevabı gözlemlerinize dayanarak verebilme ihtimaliniz yüksektir. %1 kısımlık kişinin cevabı sadece " SEO " olmuştur. Ama bu konuda yanıldıklarını belirtmemde fayda var. SEO devri kapandı arkadaşlar. Artık ziyaretçi bazlı siteler ön planda olmaya çalışıyor. Siz eğer faydalı bir iş yaparsanız büyük bir kitle sahibi olursunuz. Böylece hem arama motorları tarafından hem de ziyaretçileriniz tarafından sevilip sayılırsınız. Rakiplerinize " Fark " atmada en önemli faktör " Farklı " olmanızdır.

Farkındalık


  Yapmış olduğunuz yenilikleri ve kampanyaları okuyucularınıza duyurarak güncel bir siteye sahip olmakla birlikte " Farkındalık " yaratmış olursunuz. Müşterileriniz sizlerin neler yaptığını bilmek ister. Web sayfanın alt bölümüne şimdiye kadar çalışmış olduğunuz firmalar var ise bu firmalardan izin alarak resimlerini koyabilirsiniz. Böylece güvenirlik kapasitesini arttırmış oluyorsunuz. Sosyal medyayı sıkça kullanarak sitenize mükemmel derecede bir ziyaretçi akışı yaptırabilirsiniz. Yapmış olduğunuz her şeyin tek amacı var " Farkındalık yaratmaktır. "

fark farkındalık
Fark ve Farkındalık


Dipnot: Umarım bu tarz yeni kavramları sıkça diğer sitelerde görmekte nasip olur.Paylaş

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Marques

Yazar

Göz At

7 yorum:

 1. çok güzel konulara değinmişsiniz sizinde dediğiniz gibi fark yaratmak lazım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Mert Bey.

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 3. Farklı olmayan sıradandır zaten :) çok güzel makale olmuş teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 4. Vayy eski dost nasılsın uzun zamandır görüşemedik :) Yazıların yine muhteşem ;)

  YanıtlaSil