Webmaster Blogu'nuz mu var? O Halde...

Sayın Marques - 19:58:00

  Evet arkadaşlar kaldığımız yerden hızımı tutamadan bugün 3. makalemi yazıyorum. Konumuz webmaster blogu. Bu tarz bloglar oldukça çok piyasada. Ama sektörün büyük çoğunluğu yapması gerekenlerin dışına çıkıp kendilerini rezil etmekte bir numaralar. Webmaster blogları hakkında detaylı bir anlatım yaptık. İncelememizi sizlere de paylaşıyoruz. Webmaster blogu sahipleri bu makaleye dikkat etmeli. Şöyle ki;

Webmaster Blogu


Neden Webmaster Blogu?


  Bu konular hakkında bilgisi olan herkesin bir webmaster blogu olduğu aşikardır. Çöplüğe dönen sektörlerin içine artık bu sektörde girdi. Bütün eski ve artık gerçeği yansıtmayan bilgilerin hala daha bu bloglarda paylaşılması içten bile değil. İlk hataları maalesef eski konuları paylaşmak oluyor. Webmaster blogunuz var ise güncel blogları takip edip güncel yazılar üzerine yoğunlaşmalısınız. Eğer webmaster konularına hakim iseniz rahatlıkla webmaster blogu açabilirsiniz. 

 Güçlü Rakipler'e Hazırlıklı Olun!
  Bütün rakipleriniz azımsanamayacak kadar bilgili ve güçlüdür. Sıralamalarda yer almanız için çok çalışmanız gerekiyor. Rakiplerinizin çoğu bu konulara hakim olmakla beraber piyasada prestijini oturtmuş bloglardır. Bu alanda tek rakibiniz webmaster blogları da değildir. Her teknoloji, kişisel veya oyun blogu olanlar webmaster konuları hakkında makaleler paylaşıyor. Bunlar da kazara sıralamalarınızı düşürme ihtimaliniz vardır. 

 Hiç Kazanamayabilirsiniz!
  Rakiplerinizin güçlü olması sizin hiç kazanamama ihtimalinizi doğrudan tetikliyor. Sektörünüzdeki diğer bloglar zamanında açılıp belli bir ziyaretçi kitlesini ve sağlam istatistikleri ile reklam firmalarına ve müşterilerini çoktan bulup devamlı halde reklam alış-veriş yapıyorlar. Siz daha yenisiniz. Blogunuzu açtığınız gibi reklam işlerine adım bile atmayınız. Sakın ha. Böyle bir hata yaparsanız baştan kaybetmiş olursunuz ve prestijinizi düşürmeye başladınız bile.  

 Belli bir Kitle Kazanmaya Başlayınız!
  Webmaster blogunda belli bir kitleye hitaben yazılar yazmalısınız. Sizin okuyucularınız ziyaretçileriniz olmayacaktır. Belli bir kitleniz sadece sizi okuyacaktır. Kitle kazanmak için bir tarz yaratmaya başlamalısınız. Tarzınızı okuyucularınıza yedirip o okuyucuların kalıcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

 Kolay Tutunamayacaksınız!
  Rakiplerinizin zorluluğu ve sektörün çöplüğe dönmesi gibi faktörler ile işiniz çok zor arkadaşlar. Ama her şey size bağlı. Güvenirseniz başarırsınız. Makaleyi son olarak; " Büyük Düşünen Büyük Oynar!

 Tarzınızı Oluşturmayı Unutmayın!
  Unutursanız tutunamazsınız. Klasik bloglar artık hiç bir yerde hiç bir sektörde tutunamıyor. Herkesin farklı kişilikleri ve yüzleri olduğu gibi blogunuzunda farklı bir kişiliği ve tarzı olmalıdır. Tarzınızı oluştururken bir çok etken önemlidir. Bunlar; Tema, başlık ve renk yoğunluğunuz gibi önemli faktörler üzerinde değişikliğe giderek tarzınıza tarz katabilirsiniz.

Bir önceki konumuz olan;

konusuna göz gezdirin.

İyi çalışmalar.
Etiketler

 • Paylaş:
Diğer Yazılar

43 yorum

 1. Önerilerinizi blogumda uygulayacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Baran Bey.

   Sil
 2. Çok güzel bir makale hazırlamışın. Verdiğin bilgiler için teşekkürler fakat bütçe olmadıktan sonra başarı uzun vadede gerçekleşir, bütçen varsa kafan rahat :D Ben böyle düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bütçe değil de ekip şart.

   Yorumunuz için teşekkür ederim Nurettin Bey.

   Sil
 3. Önerileri blogumda uygulayacağım, Ayrıca bütçe olmayınca ekipde olmuyor malesef bir zaman sonra sıkılıp bırakıyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Reel hayata ekip yaparsanız pek maddi tutarlar harcamazsınız.
   Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 4. Artık açılan siteleirn çoğu seo-sunu desen falan bilmediği için direk çöplük oluyor. :S Bunlara son vermeliyiz. Anlatımlarınız için ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Berk Bey.

   Sil
 5. Webmaster herkesin ilgisini çekmiyor bide blog tarzında ise millet sıkılır yazmaktan ondan çok fazla site yok genelde tema sitesi var webmaster diyince

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Serkan Bey. Webmaster herkesin ilgisini çekmediği gibi ilgisi olan insanların hep bir bilgi düzeyi vardır. Onlara bilgiyi sağlam vermelisiniz ki sizi okumaya devam etsinler.

   Sil
 6. Kişisel sitemi aynı zamanda webmaster blogu olarak kullanıyorum. Aslında hit alması için değil sevdiğim için yazıyorum. Pek bir beklentim yok ama başarılı olacağımı düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 7. Güzel bir makale, ilk paragrafa kesinlikle katılıyorum.. Ellerinize sağlık, sıkılmadan okudum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Furkan Bey.

   Sil
 8. Webmaster blogum yok fakat verilen bilgiler gerçekten bu tarz blogları olanlar için işe yarayacak bilgiler. Bu tarz bloglar cidden sabır ve emek istiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Hale Hanım. Emek ve sabır olmadan bu tarz blogların yükselme oranı sıfır maalesef.

   Sil
 9. Bütçe konusuna takılıyorum bende, yukarıdaki yorumda bütçe değil ekip şart demişsiniz ancak bütçe olmayınca ekip kesinlikle olmuyor, insanlar vaatler üzerine iş yapmıyorlar attık, kötü niyetli insanlar yüzünden, ekip kurabilmek için ön ön ödeme yapmak yada kesinleşmiş bir ödeme tarihi ve fiyatı vermek şart, ancak ger gör ki bunları yapsak biel ekipte sürekli sıkıntılar oluyor yani çözüm ne ekip nede para... insan unsuru olan yerde her zaman problem vardır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Murat Bey yorumunuza katılıyorum lakin benim blog için durum biraz daha farklı. Şöyle ki;

   Ekibim reel hayattaki arkadaşlarımdan oluşmaktadır. 2 kişi de akrabalarımdan meydana gelmektedir. Maddi bir beklentileri olmadığı için genellikle pek arıza çıkmadı bu yönden. İnsan olduğu yerde sorun bitmez ama bu sorunlara çözüm aramakta bizim işimiz sanırım. Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim Murat Bey.

   Sil
 10. Webmaster blogu bence gelir amaçlı açılmamalı. Gelir göz önünde bulunursa çünkü asıl hedef kayboluyor.

  Bu değerli yazınız için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Oğulcan Bey.
   Maddi gelir için açılan hiç bir blog,site veya proje ilk adımlarda tutmayabilir. Sadece reklama yoğunlaşılır ise yanlış bir adım atmış olabilirler.

   Sil
 11. Önerileriniz gayet iyi yeni başlayan webmasterler için bu websitesi bende çok güzel teşekkür ederim yazı için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Tolga Bey.

   Sil
 12. Çok yararlı bir yazı olmuş önerileriler yeni başlayanlara çok yardımcı olacağına inanıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Melih Bey.

   Sil
 13. Belirli bir kitleye ulaşmak gerçekten zor ve emek gerektiren bir iş. Bunlar çok güzel bilgiler Hakan bey. Webmasterlığa yeni başlayan arkadaşlar ve başlamış olup da başarıya ulaşamayanlar için harika bir yazı olmuş. Çok teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Ahmet Bey.

   Sil
 14. Emek emek emek , harika bir yazı olmuş ellerine sağlık: :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim İsmail Bey.

   Sil
 15. Yararlı bir yazı. Özellikler yeni açılan bloglar için. Webmasterlık kolay bir iş değil. Emek istiyor. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Webmaster blog sınırlı konu özgün yazıcam diye kafayı yiyoruz ekibimizle;

   Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim Özgür Bey.

   Sil
 16. dediklerine katılıyorum emek isteyen bir iş yazı içinde teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Ogün Bey.

   Sil
 17. Faydalı bir yazı olmuş.Yeni açılan bloglar için uygun özellikler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Tayfun Bey.

   Sil
 18. Yararlı makale teşekkür ederim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Ömer Bey.

   Sil
 19. Yararlı bir bilgi teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 20. Katılıyorum ama rakipler zor kabulum ama onları geçebiliriz nedeni ? blogla çok ilgilenirsen blogu iyi yerlere taşırsın çalıntı olarak yaparsan o site zatten size hiçbirşey kazandırmaz yazınızdada dedilgi gibi klasik bloglar artık zor tutuluyor farkında iseniz artık herkes site açıyor birde yazınızda dediginiz gibi blogu açtıgımız gibi reklam işlerine giriyoruz o bir hatadır bende sizden ögrendim şimdi hakikatten çok iyi bir yazı olmuş kafamda bilgi çogaldı hocam çok teşekkür ederim bende biraz bilgi verdim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 21. Gerçekten Çok İşime Yaradı Ellerine Sağlık .

  YanıtlaSil
 22. Bir Marqurs klasiği :). Para uğruna yapılan her işş bir gün son bulur. Eğer mükemmel bir blog yaparsanız, zaten para kazanırsınız. Önemli olan herkes için yararlı ve mükemmel bir blog kurmaktır. Daha sonrası zaten yavaş yavaş gelecektir. Yazdıklarınızın hepsine katılıyorum.

  Saygılarımla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim Eray Bey. Bu tarz makaleleri şahsımca yazılmış olan blogumda bulabilirsiniz.

   İyi çalışmalar.

   Sil