Ummadığın Backlink Baş Yarar!

Sayın Marques - 12:13:00

Backlink


  Merhaba arkadaşlar. Değerli zamanınızı ve istediklerinizi başarmanız için gün geçtikçe yeni makaleleri yayınlayarak sizlere büyük çapta hizmet veriyoruz. Backlink sektörünüzdeki başka bir siteden ya da rakiplerinizin sitesinden sizlere verilen link çıkışlarına denir. Bu demek oluyor ki o site sizin sitenizi gerek arama motorlarına gerek kullanıcılarına önemsendiğinizi veya önerdiğini belirten kuramlardır. Sitenize verilen link çıkışları her zaman yararınıza olma diye sabitleşmiş veya gerçeğini yansıtmayan bilgi yoktur.

{ Hatırlatma }
  Webmaster bloglarında yada forumlarında yer alan eski bilgilere itimat etmeyiniz. Eski, güncelliğini kaybetmiş yada kalıplaşmış bilgiler ile hiç bir yere varamazsınız. Yeni bilgilere ihtiyaç duyulduğu gibi bunları yayınlayan siteler artık gittikçe azalmaya başladı. Webmaster konuları hakkında yayın yapan blogunuz veya forumunuz var ise eski bilgileri                güncellemeyi unutmayınız.

Nasıl Backlink Almalıyız?


  Bu soruya herkesin cevabı vardır. Ama çoğu artık hiç bir işe yaramadığı için o cevaplar geçersiz sayılıyor. En azından yarar bakımından işe yaramıyorlar. O halde bu makaleyi okumaya kaldığınız yerden devam edelim.

Ziyaretçilerinizin dikkatini çeken ve hoşnutluğunu sağlayabilen makaleler yazarak, onların makalelerinizi paylaşarak en kaliteli doğal backlink yollarından birisini kullanmış olursunuz.

 Doküman hazırlayarak doküman sitelerine içinde site adresinizin olduğu dokumanı gönderebilirsiniz.

 Program ya da yazılım oluşturarak backlink elde edebilirsiniz.

 Youtube benzeri video kanalları oluşturarak onlarca video yükledikten sonra bir kaç videolarınızda site adresinizin linkini bırakarak Google tarafından önemsenen video platformlarından backlink alabilme şansınız var.

 Web 2.0 sitelerini kullanarak ( Blogger, Wordpress, Blogcu... ) paravan bloglar açın. Açtığınız paravan bloglara özgün ve en az +350 kelime sektörünüz ile ilgili makale yazarak belli bir süreden sonra kendi blogunuzu beslemeye başlayınız.

{ Dipnot }
  Paravan blog olayını uygulamak zorunda değilsiniz. Sitenize güveniyorsanız uğraşmayın kanaatindeyim. Özellikle sitenizin yaşı genç ise o topa girmeyin bile.

  Backlink yolları hakkında bir kaç madde ile sizlere yardımcı olmaya çalıştım. Backlink alırken doğal olmasına dikkat ediniz.

Ne Tür Backlink Alınmamalı?


  Program yada benzeri scriptler kullanarak " Black Hat Seo " backlink elde etmeyiniz. Girişimde bile bulunmanızı önermiyorum. Şöyle ki, siteniz ile alakası olmayan sektörünüz dışında link çöplüğüne dönmüş sitelerden link almış oluyorsunuz. Kısa vadeli yararı olduğu gibi görülse de uzun vadede ocağınıza incir ağacı dikersiniz.

Backlink Analiz Siteleri { BONUS }
Majestic SEO
 Ahrefs Open
                      Site Explorer
Bir önceki konumuz;

konusuna göz gezdirin.

İyi çalışmalar.
Etiketler

 • Paylaş:
Diğer Yazılar

15 yorum

 1. geçen günlerde pr alabilmek için en önemli etken backlink olarak bir forumda görmüştüm, ancak nasıl backlink alacağıma dair pek bir bilgim yoktu. Sayenizde oldu umarım yararı olur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 2. Paylaştığın güzel bilgiler için teşekkür eder devamını getirmeni dilerim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Metçan Bey.

   Sil
 3. Çok güzel anlatmışsınız diğer makaleleriniz gibi çok teşekkür ederim. Backlink konusunda ki yazılarınızın devamını bekliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Baran Bey.

   Sil
 4. Güzel bir makale olmuş hocam zaten çoğu yeni site açan arkadaşların aklında , gerek forumları okuyarak , gerekse kulaktan dolma bilgiler doğrultusunda backlink olsun taştan olsun kanısı var. En azından bu tabuyu yıkmak adına güzel bir yazı olmuş. Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Veysel Bey.

   Sil
 5. İstediğim tarzda bir yazı teşekkür ederiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 6. Oldukça geniş ve açıklayıcı bir anlatım... Hoş bir yazı, elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 7. bilgilendirici olmuş teşekkrler

  YanıtlaSil
 8. Başlığa bittim ya :) Ummadığın Backlink baş yarar :DD

  YanıtlaSil
 9. Güzel bir bvaşlık ile dikkatleri çekmişsiniz.Ummadık backlink baş yarar.Başarılarınızın devamını dilerim.

  YanıtlaSil
 10. Yaratıcı bir başlık :)

  YanıtlaSil