SEO Falan Hikaye Rakipleriniz Şahane!

Sayın Marques - 20:34:00

  Merhaba değerli takipçilerim ve okuyucularım. Optimizasyon önemli olduğu kadar tehlikeli ve sakıncalıdır. Ceza alan sitelerin yapmış olduğu hatalara göz atmak ister misiniz? Anlayacaksınız ki bu hataları sizlerde yaptınız belki de hala yapıyorsunuz. Yararlı olduğunu sandıklarınız yanlıştır. Çoğu işlemler, sitenizin büyük cezalar almasına kadar yol açabilir. Güncelliği önemsediğimizden dolayı sizlere en yeni bilgileri ( Taktiklerde alabilir. ) sunmaya çalışıyoruz. Arama motorları tarafından ceza almış olanları ( ya da alabilecek olanları ) inceleyelim. Okuma zorluğu çekmemeniz için maddeler halinde sıraladık.


WEBMASTER
Hatalar hakkında genel bilgilendirme.


Sabırlı Olmayı Öğrenemediler.
Program Tarzı Otomatik İşlere Başvurdular.
İçerikten Çok, Optimizasyonu Önemsediler.
Yapılan Yeniliklere Ayak Uyduramadılar.
Eski SEO Taktiklerini Uyguladılar.

{ Genel Olarak İBARELER }


  Maddeler gözlemlere dayalı olarak egzantrik şekilde belirlenmiştir.Sıralanan maddelerin tersini yaparsanız başarılı olma riskiniz yüksektir.


Cizgi
Genel Olarak;

  Yeni açılan firmanın tek amacı sağlam yapılar üzerine kurmaktır. Temellerini güçlendirme yaparak sektöre daha adım atmadan, güçlü yapılar üzerine kurulurlar. Ama her nedense pek önerilmez. Amaçları farklı olanların başarıları da, farklı şekilde gerçekleşir. Hayat, bilgisi olmadan fikri olanlardan ibarettir. Laf kalabalığı yapan kişilerin fikirlerine itimat etmeniz önerilmez. Webmaster takipçilerim önerilerim, sizlerin başarılı olmanızın teminatıdır.

 • Paylaş:
Diğer Yazılar

12 yorum

 1. Çok önemli bir yazı olmuş.Özellikle sabırsızlık nedeniyle 1-2 aylık sitelerde seo çalışması yaptıranlar var.Bu çalışma da ters yönde etkiye dönüşüyor.Her şey zamanla ve doğal olmalı.Seo sadece küçük bir ek olmalı.Teşekkürler makale için.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim İsmail Bey.

   Sil
 2. Hemen backlink ve reklamlara başvururlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Baran Bey.

   Sil
 3. Bizi bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim, sadece konuyla ilgili değil, verdiğiniz öğütlerde gerçekten hoşuma gitti. Sıkılmadan okuduğum bir makaleniz daha...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Furkan Bey.

   Sil
 4. Konu seçiminizi beğendim. Oldukça üzerinde kafa yorulması gereken bir çok durumu barındırıyor. Yazınız konu itibarıyla çok etkili ama daha detaylı bilgiler le çok daha çarpıcı hale getire bilirdiniz. Çünkü seo için yapılanlar kadar yanlış yapılan da bir yığın detay mevcut.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız ama bu konuları daha detaylı yazmamız okuyucu sıkıldığı için biraz daha kısa yazmaya başladık.

   Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 5. Başarıya uzaklaşmak uzun vaadede gerçekleşecek birşey zaten. O yüzden sabırlı olmayı öğrenerek çok emek gösterip yazdığınız içeriğin kalitesine ve sosyal medyayı etkili kullanmaya bakın.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Nurrettin Bey.

   Sil
 6. ne kadar çok alın teri o kadar çok seo demek bu kadar basit :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Umut Bey.

   Sil