Menu

Her Webmaster, SEO Yapamaz!

  Merhabalar. Evet sizler, kendinizi milleti kandırmaya adamış kişiler. Seslenişim sizedir. Gerek forumlar gerekse de bloglar aracılığıyla açılan konulara biraz göz attım da şaşırıp kaldım sadece. Açılan her konuya yüksek hacimli müşteriler bulmayı da beceriyorlar. O değilde nasıl o kadar ilgi toplayabiliyorlar anlayamıyorum. Bugün değineceğimiz konuyu kavradığınız düşünüyorum. Biraz daha detaylı ve açık anlatım yaparak sizlere erişmeyi planlıyorum. O halde yazmaya devam!

İşini Bilen Webmaster'e Yaptıracaksın!

  Piyasada onlarca uzman mevcut iken yüklü miktarları daha yeni yeni gelmiş, ( Hatta bazıları ne yaptığını bile bilmiyor ki, blogculara yaptırıyor! ) blog sahibi olanlara SEO yaptırıyorlar. Bu çok büyük bir yanlıştır. Ha paranızı harcamak istiyorsanız bu işi yaptırmak yerine webmaster blogu'ndan reklam alarak kat kat daha iyi geri dönüşü sağlarsınız. Buradan sizlere reklam alın demiyorum lakin gerçekler acıdır değil mi? Birazcık bir şeyler öğrenip hemen kendini bu konuda uzman sanan kişiler, zavallılar.
Acıyorum bazen size.
Acınacak haldesiniz.
Çünkü siz hiç bir şeyi hak etmiyorsunuz. Sadece kalpazanlık yapıp, sitesini geliştirmek isteyen acemi ( Çoğu da maddi durumu iyi değil. ) kişilere kalpazanlık yapıp dolandırıyorsunuz. Bunu yapmaya hakkınız yok ama o kişiler de kime ne yaptıracağını bilmediği için ister istemez sizi bularak havuzu kuruyorsunuz.
Anlayacağınız gibi artık bu tarz işlerden uzak durmalısınız. Para harcamak yerine bir kaç teknik ile sitenizi uçuşa geçirebilirsiniz. Webmaster blogu 'nu okuyarak bu işleri yapabilirsiniz sizlere bu konuda garanti veriyorum. Peki para harcamadan SEO nasıl yapılır?

Ücretsiz SEO Nasıl Yapılır?


  Başlıklar halinde vereceğim konuları webmaster blogunda bulabilirsiniz. Hiç bir ücret vermeden başarının ilk adımlarını atabilirsiniz. Sizleri de fazla yormadan başlıklara geçelim.

Meta Etiketleri Kullan.
 H Etiketleri Kullanın.
 Sitenizin Açılışını Hızlandırın.
 Alt ve Title Etiketi Kullanmayı İhmal Etmeyin.
 Resim Optimizasyonu Yapın.
 Sade ve Güvenilir Tasarım Seçin.
 Sosyal Medya Ağlarını Kullan ve Sitenizde Sosyal Medya Sayfalarınıza Link Çıkışı Bulundurun.
 Sosyal Medyayı Kullanmaya Yoğunlaşın.
 Backlink Çalışması Yapın Ama... Ummadığın Backlink Baş Yarar! makalemize göz atmayı unutmayın.
ve tabii ki Özgün Ol!

WEBMASTER


Son olarak;

  Bu makale hiç bir şahısa veya kuruma hitaben yazılmamıştır. Makale de kimse hedef alınıp kötülenmemiştir. Bu konuda biraz hassasım. Ben kimseyi kötülemem sadece fikir ve gerçek bilgiler vererek kullanıcılarıma en iyisini sunmaya çalışmaktan başka bir iş yapmam.
Paylaş

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Marques

Yazar

Göz At

4 yorum:

 1. bu konu hakkında bizi olumlu yönde fazlasıyla bilgilendiyorsunuz, SEO artık günümüzde çok önemli rekabet çok o yüzden seo en iyi güvencemiz.

  YanıtlaSil
 2. Olumlu bir paylaşım . Seo hakkında bilgisi olan ve olmayanlar için güzel bir makale teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 3. Resimlere alt etiketi eklemek gibi SEO ayarlarını yapmak kolay ama bir de bunun detayı var ki oralarda da sözü uzmanlarına bırakmak lazım.

  YanıtlaSil
 4. Her zaman ki gibi çok güzel bir yazı olmuş hocam. Ben tecrübelerime dayanarak ufak bir tavsiyede bulunmak isterim . Her gördüğünüz sakallıyı dede, her webmaster ı seocu sanmayın . Çünkü bu aralar piyasa seocu kaynıyor.

  YanıtlaSil