İslami Evlilik İnternetten de Mümkün

Sayın Marques - 16:52:00

İslami Evlilik İnternetten de Mümkün
   Evlilik hem erkeğin hem de kadının ihtiyacı olan, aile kurmanın ilk adımıdır. Başka bir deyişle evlilik dünya evine giriştir. İnsanların inanışlarına göre evlenmeleri gayet doğal bir seçimdir. Biz Türklerin de İslamiyet'e göre evlenmeleri gerekmektedir. İslamiyet inancında erkek ve kadın evlenmeli dünyaya inançlı, ahlaklı bireyler getirmelidir. Dünyaya ahlaklı ve inançlı bir birey getirmenin birinci ve en önemli unsuru inançlı anne ve babalardır.
    İslami evlilik siteleri inançlı ve ahlaklı kişileri bir araya getirerek onlara tanışıp, konuşup, anlaşma imkânı sunmaktadır. Böylece Müslümanlar kendilerine uygun eşleri rahatlıkla seçebilir hale gelmişlerdir. Eçift İslami evlilik sitelerinin en iyisi ve en güvenilir olanıdır. Söz konusu evlilik olunca insanların eş seçme veya müstakbel zevceleriyle konuşmalarında da titizlenmeleri haklarıdır. Bu bağlamda Eçift üyelerinin kişisel bilgilerini muhakkak gizli tutmak prensibi ön plana çıkmaktadır. İslamiyet’te hem erkek için hem de kadın için namahrem olan gizli olmalıdır. Eçift’i İslami evlilik siteleri olarak en iyisi yapan ise bu namahrem anlayışıyla prensip edindiği gizlilik koşuludur. Üyeler bilgili kültürlü belirli bir eğitim seviyesinin üzerinde, dinine bağlı inançlı bir hayat süren kişilerdir ve kendileri gibi inançlı ve ahlaklı kişileri evlenmek için beklemektedirler. İslami evlilik siteleri inançlı üyelerin bir arada bulunup kendilerine uygun eş adaylarını seçip evlenmelerine olanak sağlamaktadır. Bu uygun ortamın da en ideal olanı eçift İslami evlilik siteleridir.

    Müslümanların muhafazakâr yaşamından dolayı evlilik konusunda biraz çekingen olmaları gayet doğaldır. Günlük yaşantıda bir kadının bir erkeği; bir erkeğin de bir kadına beğendiğini söylemekte zorlanırlar. Özellikle de İslami kaideler göze alındığında karşı cinsle iletişime geçerken dikkat edilmesi gereken hususların sayısı bir hayli fazla olup bir o kadar da önemli oluyor. İnternet ortamında yani İslami evlilik siteleri sayesinde bu çekingenliklerini kırabilir ve inançlı eşlerle iletişime geçebilirler. E çift İslami evlilik sitelerine girerek istedikleri özelliklerde Müslüman eş adaylarını seçebilir ve İslamiyet'in de emrettiği gibi inançlı ve ahlaklı yeni bireyleri topluma kazandırabilirler.

 • Paylaş:
Diğer Yazılar

13 yorum

 1. Yuh be internete bile qecti yaa pes artık vallahi :D geçmiş olsun artık :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Celali Bey.

   Sil
 2. Ya şu reklamları görmekten bıktım harbiden :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Alperen Bey.

   Sil
 3. Millet internetten bile evleniyor ben hala forever alone ! :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Samet Bey.

   Sil
 4. Yazıyı okuyunca acaba ben mi geri kafalıyım yoksa bunlar iyice saçmalamaya mı başladı dedim ama yok artık ya interneti kullanırken saçmalamamak gerekli

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Faruk Bey.

   Sil
 5. Bu evlilik işini iyice aştılar artık bence!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Serkan Bey.Haklısınız internet çok sık kullanılmaya başlanmış bir cihazdır ama biz burada site öneriyoruz evlendirmiyoruz.

   Sil
 6. internetten islami evlilik :D İnternet kendini aştı gidiyor :D

  YanıtlaSil
 7. o nedir ya yakında internet üzerinden çocuk yapma falanda olur :P

  YanıtlaSil
 8. İslami evlilik çok farklı geldi ama internet gittikçe gidiyor . evlilik konusunda ayli hızdalar.

  YanıtlaSil