Makalelerin Gizemli Büyüsü'nün Farkında mısınız?

Sayın Marques - 16:24:00

  Merhaba saygı değer webmaster okuyucularım ve değerli takipçilerim. Yazmış olduğum makaleler hakkında olumlu - olumsuz yorumları okuyucularımdan alıyorum. Yazdığın makalenin geri dönüşünü sizlerden almak kadar güzel bir his yok sanırım. Biz yazarlarında amacı bu değil mi zaten? Makalenin geri dönüşünü almak...
Olumlu - olumsuz tüm geri  dönüşleri değerlendirip bir daha ki sefere aynı hataları yapmaktan kurtuluyoruz. Bunlar siz değerli okuyucularımızın sayesinde oluyor. Makale yazarken karşıdaki tarafı harekete geçirici bir kaç taktik izlemeniz sizin için yararlı olacaktır. Okuyucuyu harekete geçirin. Ondan geri dönüş almak istediğinizi belli edici bir kaç cümle bile yeterlidir bunun için.

webmaster makale
Makalenin Gizemli Büyüsü

  Tema kadar makalede önemlidir.

  Blogların olmassa olmazı temadır. Temayı bebek büyütür gibi geliştirmek önemlidir. Hedefsiz bir yazar, monitörsüz bilgisayara benzer. Yazıp durursunuz, belli bir hedefinizde yoktur sadece yazarsınız. Dediğim gibi sadece yazmak... Ne kadarda sıkıcı değil mi? Blogunuzu zaman zaman eğlenceli ortama dönüştürmek de sizin elinizde, okuyucu kitlenizi arttırmakta. Temayı hızlı geliştirmek okuyucu tarafından olumsuz davranışlara yol açabilir. Temayı yavaş ama dikkatlice okuyucularınızın zamanla fark edebileceği değişiklikler yapmayı bir hedef haline getirebilirsiniz. Blogunuzun kalesidir tema. Her blogun teması farklıdır. Herkes kendi zevkine göre tema yapmaya gayret eder ve çoğu bu konuda başarılı olabiliyor. Burada amaç sizin zevkiniz değil takipçi ve yeni okuyucuların zevkidir. Onların zevkini anlamak zordur hatta imkansızdır. Sen bütün zorlukları bilerek blog yazmaya başlamadın mı? Her işin kendine göre bir zorluğu vardır. Amaç o zorluğu bütün güçlükle aşmak ve yolunuza kaldığınız yerden devam etmektir. Amacınıza, hedefinize sahip çıkın.

  Temanın önemini kısa bir yazıyla açıkladık. Makalede temanız kadar blogunuz için önemlidir. Makaleleriniz... Her yazarın bir yazma stili vardır. Böyle olmasaydı aynı konu üzerinden binlerce kitap yayına verilmezdi. Öyle değil mi? Sizin keşfedemediğiniz yazı yazma stilinizi keşfetmeye uğraşın. Pat diye olacak bir şey değil bu zamanla ve yavaş. Yazı stilinizi öyle bir kullanın ki, okuyucuyu makaleye bağlayın. Makaleyi yarı bırakıp başka şeylerle uğraşmasına engel olmalısınız. Uzun yazılar genellikle pek sevilmez. Okuması zaman alır ve sıkıcı olabiliyor bazı makaleler. Ama uzun makaleler blogunuz için biçilmiş kaftandır.

 • Paylaş:
Diğer Yazılar

26 yorum

 1. Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Utku bey.

   Sil
 2. Katılıyorum her konuda. Tema olmaz ise blog olmaz zaten :) bunu iyi yakalamışsın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim İsmail bey.

   Sil
 3. güzel yazı olmuş tebrik ederim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Halis bey.

   Sil
 4. Gerçekten güzel yerlerden yakalamışsın konuları özellikle Hedefsiz yazar kısmı ilgimi çekti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Mümin bey.

   Sil
 5. okunası bir makale olmuş teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Yunus Emre bey.

   Sil
 6. tema çok önemlidir bir site için güzel yazı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Erhan Bey.

   Sil
 7. gerçektende ok güzel bir yazı olmuş, Aslında Herkez Kendine Göre Tema Yapıyor 1-2-3 Gün Geçtikten Sonra Bu Tema Kötü Felan Demeye Başlıyor Biliyorum Bir Çok Kişi Bögle Hatta Ben Bile Ama Gerçekten Tema Editlemek Sıfırdan Cizip Kodlamak Kadar Zor Bir İş Olsada Tema Bittikten Sonra Begenen Begenmeyen kişiler Olacak Begenmeyenler Elbet Temayı Göre Göre Alışacak Ve Nasıl Güzel Olduğunu Anlıyacaklar Yazınızda Deyim Gibi Kullandıgınız Monitor Hoşuma Gitti Ve Sadece Ooo Deyim İçin Yorum Yazıyorum Desem Tam Yeridir Hadi Bakalım Bu Yazıdada Okuyucuyu Harekete Geçirdin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Furkan Bey.

   Sil
 8. Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Umut Bey.

   Sil
 9. güzel bir yazı olmuş eline sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Abdullah Bey.

   Sil
 10. kardeşim ellerine sağlık yine herzamanki gibi harika bir yazı yazmışsın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumun için teşekkür ederim Tolga :).

   Sil
 11. Güzel bir makale olmuş eline sağlık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 12. Güzel Bir Makale Bilgilendirmen İçin Teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Emre Bey.

   Sil
 13. Çok güzel yazı olmuş bilgilendirme için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil