Menu

Blog'da Alıntının Ne İşi Var?

  Merhaba webmaster blogu okuyucuları. 13 Haziran 2013 tarihinde "Blog'da Alıntının Ne İşi Var?" adlı başlıkta sizlere bu konu ile ilgili bir kaç sitemimizi belirtmek istiyorum. Yeni blog işine soyunanların bir çoğu blogunu açtıkları ilk günlerde alıntı yazılar paylaşıp blogunun yükselmesini bekler. Böyle yapan kişilerin hepsi blog hayatlarında başarısız olmuştur. Alıntı yazı ile hiç bir yere varılmaz. Bir bloga okuyucu kitlesi gerek. Siz de bu kitleyi yakalayabilmek için elinizden ne geliyorsa yapmalısınız. Aksi taktirde başarısız olursunuz. Blogunuza özgün ve alıntı olmayan kendi makalelerinizi ve kısa yazılarınızı paylaşmak yeterlidir. Böyle yapsanız bile hemen yükselmesini beklemek büyük saçmalık. Zaman gerekiyor. Herşeyin ilacı zaman.

  Siz blogunuzda alıntı yazı barındırmamaya özen gösteriniz. Alıntı yazı ile hiç bir yerlere gelemezsiniz. Blog bir kişiselliktir. Forum gibi alıntı konuların paylaşıldığı bir platform değildir. Kendi kafanıza göre yazı yazıp bunları okuyucularınıza paylaşırsınız. Blog yazarlığı önemli bir iştir. Madem bu işe kalkıştınız devamını getirmeniz dileğiyle.
Paylaş

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Marques

Yazar

Göz At

10 yorum:

 1. Şöylede bir konu var şimdi insanlar yazıyor sen alıyorsun bunu yayınlıyorsun google seni kopya site olarak görerek en dibi bile koyabilir bence makaleyi sürekli alıntı yapanların bir okuması gerek bu sitede faydasız birşey görmedim teşekkürler makale için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklsınız. Google her siteyi sevmiyor. Kendimizi sevdirmek için alıntı işlerden uzak durmak şart. Yorumunuz için teşekkür ediyorum.

   İyi bloglamalar.

   Sil
 2. sitenin hiti artması ve google tarafından sevilmesi için özgünlük şart fakat bu bana uymuyor :/

  YanıtlaSil
 3. Sonuna kadar haklısın, bu piyasayıda gözünü para bürümüşler ele geçiriyor.

  YanıtlaSil
 4. Alıntı yaparak bir yere gitmek mümkün değil :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Nurrettin Bey.

   Sil