Nasıl Hızlı İndexlenirim?

Sayın Marques - 19:44:00

Merhaba webmaster blogu takipçileri. Bugün ki makalemizde sizlere 'Nasıl Hızlı İndexlenirim?' başlığını kapsayan kısa ama öz bir açıklama yapacağım. İndexlenme çoğu websitenin veya blogların baş belasıdır. Siz özgün ve alıntı olmayan bir makale yayınlarsınız velhasım birisi gelip kendi sitesinde sizin makalenizi yayınlar. O sizden daha önce indexlenir ve genellikle hit ona gider. İndexlenmenin başında bir kaç küçük ipucu yatıyor. Bunlara bir göz atalım ne dersiniz?

İndexlenme bile hem sitenizin özgün olmasına hem de planlı çalışmanıza bağlıdır. Seo bunlardan başlıca sebeplerden bir tanesidir. Şimdi sizlere blogunuzda veya sitenizde bir makale yayınladınız ve bu makalenin hızlı indexlenmisin istiyorsunuz doğal olarak peki bunu nasıl yapabiliriz? Google'nin bizi sevmesi için seo çalışması yapmak şarttır. Diyelim ki seo çalışmasını yaptık ama hala indexlenme hızımız 1-2 gün veya 5 saat vesaire. Seo çalışmasını yapmakla iş bitmiyor. Seo çalışması bütün siteler için gereklidir. Sizin rakip sitelerinizden ayıran bir özelliğiniz olmalı.

Makale yazıldıktan sonra nasıl hızlı indexlenir?

Makalemizi özgün ve kelime hatalarını ayıklayarak 3-4 defa okuyarak yazdık. Sitemizde paylaştık ve hemen indexlenip hit gelmesini beklemek yanlıştır. Vereceğim bir kaç ipuçlarını uygularsanız bir kaç makalenizden sonra indexlenme hızınız artacaktır. Peki saadete gelelim artık. 

İpuçları;

1- Makalemizi yayınladıktan sonra Bookmark niteliği taşıyan sitelerde paylaşın. Bu siteler ne anlama geliyor derseniz blogumuzda yayınladığımız makalede "Bookmark Nedir? Ne İşe Yarar?" bulabilirsiniz. Bu hem sitemiz için önemlidir. Hem de makalelerimizin hızlı indexlenmesini sağlar. Bookmarklar bu iş için önemli bir mevkide bulunuyor.

2- Makalemizi yayınladıktan hemen sonra Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım ağlarında paylaşmamız gerek. Hem oradan gelen botlar makalenizi hızlı indexletecek hem de ziyaretçi gelerek okunma sayısı artacaktır belki de bir kaç yorum bırakırlar. Bu noktalar önemlidir asla es geçmeyiniz.

3- Peki hocam bunları yaptık ama hala makalem indexlenmiyor? Her makale hızlı indexlenmez. Makalenin hızlı indexlenmesi için makalemizin hızlı indexlenmeyi haketmiş olması gerekiyor. Örnek makale " Site Gelişimi Bebek Gelişimi Gibidir. " Makalemizde en az 1 resim ve 250 kelime olması gerekiyor. Çünkü google böyle istiyor. Siz 250 kelime ve 1 resimden düşük makale yayınlarsanız maalesef indexlenmez. Bir diğer önemli nokta yazım kurallarıdır. Makale yazarken yazım ve imla kurallarına dikkat ediniz. Google'nin algoritmaları o kadar gelişmişki bunları çok rahat ayırt edebiliyor. 

Webmaster blogu takipçilerim. Anlattıklarım önemlidir. Bunları uygularsanız istediğinizi elde etmiş olacaksınız.

Bir önceki makalemizde  "Bookmark Nedir? Ne İşe Yarar?"  başlığı altında bookmarkların önemini açıklamıştık.

Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere hepiniz esen kalın.


Etiketler

 • Paylaş:
Diğer Yazılar

19 yorum

 1. Yorumunuz ve görüşünüz için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 2. Harika bir yazı olmuş :)

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler görüşünüzü bildirdiğiniz için :).

  YanıtlaSil
 4. Güzel bir yazı deniyeceğim yolları.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkürler.

   Sil
 5. Denemek faydanıza olacaktır emin olabilirsiniz. :) Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 6. Güzel yazı olmuş. Benin de bir eklemem olacak;
  "Google Webmaster Tools/tarama/Google gibi getir" kısmından linkinizi ekleyiniz. Ben her zaman hemen index alıyorum.
  Kolay gelsin,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ediyorum.

   Sil
 7. hocam bu dediklerinizi aynen ama aynen uyguluyorum ama hala sitem hızlı index almıyor. Ancak google gibi getiri kullanınca index hızlı oluyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam makaleniz özgün ve uzun ise index almamak için bir sebep yok. Eğer siteniz banlı değil ise.

   Sil
 8. Hızlı indeks almanın bir çok yolu vardır, seo başta olmak üzere özgün yazılar ve bir çok yöntem işe yarar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ediyorum.

   Sil
 9. yazı için çok teşekkürler güzel yazı olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 10. faydalı bilgiler için teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Sil
 11. Güzel paylaşım teşekkürler.

  YanıtlaSil
 12. güzel çalışma teşekkürler
  http://kilimlikizapart.com

  YanıtlaSil