Kişisel Blog Nasıl Olmalı?

Sayın Marques - 20:12:00

 

Merhaba webmaster blogu takipçilerimiz. Makalemde sizlere "Kişisel Blog Nasıl Olmalı?" başlığı altında toplanmış konu ile ilgili bir kaç fikiri sizlerle paylaşmak üzere yeni makalemi yazmaya karar verdim. Gerek sosyal medyada gerek ise webmaster forumlarında son zamanlarda bu sorun gündemde. Kendimden örnek vereyim. Sıkıldığımda blogumda yazı yazıp yayınlarım. Beğendiğim veya sizler için gerekli gördüğüm şeyleri yazıp paylaşırım. Böylelikle kişisel blogumu istediğim tarzda ve yönde entegre edebilirim. Kişisel blogda tema çok önemlidir. Sizin benliğinizi yansıtan bir tema seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Kişisel blog için ilk önce güzel bir alan adı gerekiyor. Genellikle kişisel blogların alan adlarını kendi isminiz ve soyisminizi vererek açılmış bloglardır. Kişisel bloglardan pek fazla hit beklentiniz de olmasın. 1 haftada 1 k gibi bir hit beklentiniz sizi hayal kırıklığına düşürebilir. Bu uzun ve derin yolculuğa adım atarken bilinmesi gereken bir kaç püf noktası , aslında herkesin bilmesi gereken sizi bu yolda yarı yolda bırakmayacak ipuçları vardır.

İpuçları; 

1- Kişisel blogdan ilk zamanlarda pek fazla hit beklentinizi olmasın. Bu beklenti sizi hayal kırıklığına uğratması muhtemeldir.

2- Kişisel blog açmak kolay iştir. Devamını getirmek konusunda başlarda sıkıntı çekebilirsiniz. Gün geçtikçe sıkıntınız azalacaktır.

3- Blogunuzda belirli aralıklarla makale paylaşmaya özen gösteriniz. Sitenizin istikrarı açısından önemlidir.

4- Blogunuzu güncel tutarak ziyaretçilerinizi sıkmazsınız ve blogunuzdan kaçırmazsınız.

5- Her web sitenin inişli çıkışlı bir dönemi olur. Bunu asla unutmayınız. Hitlerde düşüş yaşadığınız zaman asla pes etmeden devam ediniz. Hitleriniz bir anda inanılmaz bir artış gösterdiyse muhtemel 1 hafta içerisinde eski haline düşer. Bu süreçte istikrarınızı bozmadan devam ediniz.

5- Makale yazmak zahmetli ve bir o kadarda zor iştir. Bunu kendinizde göremiyorsanız şimdiden hiç başlamayınız.

6- Bana göre en önemlisidir. Kişisel blog alıntı olmaz. Bütün makalelerinizi siz yazacaksınız. Bu makale türleri hayat hikayeniz olabilir bir anınız olabilir bir dostunuzu anlatabilirsiniz ya da sevginizi, aşkınızı anlatabilirsiniz.

    Hiç olmadı biraz webmaster ile ilgiliyseniz benim gibi bir blog açıp özgün makaleler girerek yakın sürede hit kazanmaya başlayabilirsiniz. Çoğu arkadaşlarımız özgünlük konusunu bu sıralar es geçiyor. Hep ezberlenmiş şeyler denmeye başlandı bile. Google'nin kendi makalelerini okursanız özgün makalenin ne kadar önemlli olduğunu benimsemiş olacaksınız. Atıp tutmaya gerek yok.


Bir önceki makalemizde  "Nasıl Hızlı İndexlenirim?"  başlığını kapsayan indexlenme olayına bir ışık tutmuştuk.

Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere hepiniz esen kalın.

Etiketler

 • Paylaş:
Diğer Yazılar

10 yorum

 1. Güzel bir yazı olmuş , okudum son maddeye kadar :)

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim yorumunuz için umarım sizin için faydalı olmuşuzdur :).

  YanıtlaSil
 3. Güzel Yazıda Makele Değilde Photoshop Web Tasarım Webmaster Video Onlar Gibi Birşey Paylaşsak Nasıl Olur ? :)

  YanıtlaSil
 4. :) Bir kaç daha makalelerimizi yayınladıktan sonra web tasarım webmaster ders videoları gibi sizler için faydalı olabilcek her türlü paylaşımı yapmayı arzu ediyoruz. İyi bloglar.

  YanıtlaSil
 5. Dediklerinizi dikkate alıyorum

  YanıtlaSil
 6. Sizin yararınıza olacaktır. İyi bloglar.

  YanıtlaSil
 7. Güzel makale. Yeni makalelerinizi bekliyoruz. :)

  YanıtlaSil
 8. Çok güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Teşekkürler. Ayrıca şu yanıtlarda "Yazar" eklentisini nasıl yaptınız acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim Eray Bey.

   Sil