Menu

Blog Geliştirmenin Altın Noktaları

Merhaba değerli webmaster blogu takipçileri. Bugün 'Blog Geliştirmenin Altın Noktaları' başlığı altında sizlere blogunuzu güncel tutmak ve ziyaretçilerinizi arttırmak için bir kaç püf noktası vereceğim. Bu konu kişisel blogdan tutun teknoloji blogunu bile ilgilendiriyor. Blog açtık, bir kaç yazı girdik ama hala gelişmiyor. Gelişmez tabiki. Blog açmadan önce aklımızda ilk 1 ayın planını yapacağız. Sizlere kendi webmaster blogumuzun ilk 1 ay ki planını maddeler halinde gösterelim.

•1.Hafta: Haftada toplam 3 yazı olmak üzere özgün ve kendi makalemizi yazalım.

•2.Hafta: Toplam 3 yazımız var. Biz bu hafta 6 yazı daha ekleyerek toplam 9 yazımız olacaktır. Bir günde 6 yazı yazmak çok yanlış. Ortalama günde 1 yazı ekleyerek ve saatleri de aynı olur ise şimdiden iyi bir adım atmış olacağız.

•3.Hafta: Bu hafta en fazla 10 yazı ekleyebilirsiniz. İlk 3 ay sakın backlink çalışmaları yapmayınız. Erken yapılan saçma backlink çalışmaları sitemizi şarampole yuvarlayabilir. Bu haftayı rakiplerimizi incelemeye ayıralım. Alexa değerlerine, index sayılarına, seo Puanlarına, google anahtar kelime sıralamalarına bakmalıyız.
Bu sektörde rakiplerimizi geçersek bizim için her şey iyi yönde olacaktır.

•4.Hafta: 1 aylık planlamanın son haftasına gelmiş bulunuyoruz. Toplam 4 hafta boyunca en fazla 30 yazımız olmalı. Kendinizi buna göre planlayınız. Bu hafta sitelerimizi google, bing, yahoo ve yandexe bildirmemiz gerekiyor.

4 hafta boyunca sağlıklı ve önü açık bir sitenin ilk adımını attık sizlerin devamınızı getireceğini umuyorum. Okulda planlı ve az çalışmak bizi doktor yapabiliyorsa, sitemizde planlı ve az ama öz işler yapmak bizi kendi alanımızda lider yapabilir. İstikrarı bozmadan çalışmalarınızı sürdürünüz. Peki hocam şimdi biz planlı çalışmamız gerektiğini blogumuzun geliştirmenin altın noktalarını anladık. Sadece bunlarla iş bitiyor mu? Tabiki hayır. Güncel blog her zaman öndedir. Blogunuzu güncel konularda yazı yazan bir blog yapınız. Bu yüzden medyayı takip etmeniz şart. Medya bizim bloglamalarımızda yol gösterici vaziyette olacaktır. Örnek verecek olursak; Siteniz sağlık üzerine bir site olsun. Siz bu blogunuza şuan da domuz gribi ile ilgili bir yazı girerseniz çok saçma olmaz mı?. Geçen sene gündemde olan ve bir süre düşmeyen konuyu sizin şimdi girmeniz medyayı takip etmediğiniz veya sitenizin yeni yetme sitelerden olduğunuzu belirtir.Bir önceki makalemizde  Nokia Efsanesi Nokia 5230 Detaylı İncelemesi  adı altında telefon incelemesi yapmıştık.

Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere hepiniz esen kalın.

Etiketler
Paylaş

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
Marques

Yazar

Göz At

9 yorum: