Google Panda Bize Ne Diyor?

Sayın Marques - 14:56:00

Google Panda Bize Ne Diyor?
Google Panda
Merhabalar bir seo makalesi ile daha karşınızdayız. Bu makalemizde;

1 - Panda Nasıl Çalışır?
2 - Panda'dan Bizden Ne istiyor?
3 - Sitemizi Panda'ya Uyumlu Nasıl Yapabiliriz?


Google Panda'ya kendimizi sevdirmenin bir yolunu bulmak gerekir. Panda bizi sevse dahi birazcık daha seveyim derken bizi çaat diye vurur.

Panda adı üstünde ayı. Ayı yavrusunu severken öldürür diye atasözümüz bile var.
Pandanın bize kopya içerik olmayacak diyor. Yani sen sıfırdan kalkıp içerik oluşturacaksın. Panda'da bunun farkına elbet farkına varır. Peki, özgün içerik nedir? Özgün içerik bir makalenin yazının başlığı, etiketleri, resimleri veya içerisindeki bir kaç cümleyi değiştirdim özgün makale oldu diyenler böyle bir hayat yok. Panda geldi bitti. Panda bunu yemez. Peki ne yapacağız? Sıfırdan oturup makale yazacağız. Makale yazamıyoruz veya beceremiyorsak gidip yazdıracağız. Başka yolu yok bu işin. Panda diyor ki; Eğer sen özgün makaleye sahip değilsen istersen pagerank değerin 9 ol benim için önemli değilsin diyor. Peki her şey özgünlük müdür?
Tabi ki hayır. Bazılarımız özgün içeriği doldurup birden 10bin tekil ziyaretçi gelmesini bekliyor. Yok böyle bir dünya. Siteye bookmarklarda paylaşıp imleteceksin. Kendini kullanıcılara ve en önemlisi de Pandaya sevdireceksin. Panda diyor ki; Adam gibi içeriğini yap, bir içeriğini görelim diyor. Nedir senin özelliğin? Nedir senin sitenin başka sitelerden ayıran özellikleri? Sen nasıl bir sitesin? Gelip kopya yazıları paylaşan bir site misin? Google'nin elinde öyle bir veritabanı var ki. Güncellemeye kalksa en az 21 gün sürüyor. Bir veritabanı 21 günde güncelleniyor. Sen hala kopya içeriklerle bir yere varabileceğini mi sanıyorsun? Sen kimi kandırıyorsun? Ancak kendini kandırıyorsun sadece kendini. Kendinden başka kimseyi kandırmazsın. Panda yemez bu numaraları. Artık eskisi gibi profil backlink, blog backlink v.s önemi kalmadı. Bir makeleyi en az 250-300 kelime arası yapacaksın.

Backlink Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


Sitemiz webmaster üzerine bir site olsun. Siz bu siteye yabancı forumlardan bloglardan bizim içeriğimizle alakası olmayan bir siteden backlink alırsanız. Bizim sitemize hiç bir yararı olmayacaktır. Backlink alırken doğal backlink almaya dikkat ediniz. En önemlisi de yazdığımız orjinal içerikleri bizim sitemizin içeriğiyle eşdeğer olan sitelerde paylaşıp makalemizin urlsini paylaşmaktır. Hem doğallık ile hem de ziyaretçi çekerek backlink yapmış oluruz.

Bir önceki makalemizde  Pr4-PR8 Dofollow Blog Backlink Listesi  adı altında blog backlinkleri vermiştik.

Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere hepiniz esen kalın. Etiketler

 • Paylaş:
Diğer Yazılar

8 yorum

 1. Makaleniz güzel ve hoş olmuş teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 2. Makale yazma dilinizi beğendim sağol

  YanıtlaSil
 3. Merhaba değerli takipçilerimiz. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 4. Yorumlar için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 5. sağol güzel paylaşım ve açıklayıcı anlatım, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. İşin gerçeği biz pandanın ne dediğini anlayana kadar öküz boz ayı gibi güncellemeler çıkacak. Yazıda değinildiği gibi özgünlük, rakiplerinden farklılık çok önemli aksi takdirde güncellemeler webmasterları şamar oğlanına çevirebilir. Şöyle bir site yaptım, tema bir şeye benzemiyor ama içerik benzersiz. Deneyip göreceğiz bakalım temadaki farklılık mı yoksa içerikteki farklılık mı daha fazla puan getirecek. http://www.ibretlikhikayeler.com

  YanıtlaSil